Účinky minerálů

Achát - dodává vyrovnanost, sílu, vytrvalost a odolnost. Posiluje soustředění a sebevědomí. Umožňuje nám uskutečnit naše představy, podporuje regeneraci, plodnost, pomáhá duchovně růst. Podporuje lásku, dodá odvahu v hledání nové lásky, upevňuje stávající a pomáhá vyrovnat se ze zklamání z ní. Achát je výborný ochranný kámen pro děti. Je kamenem síly a odvahy.

Akvamarín - je kamenem dávných mořských bohyní, kamenem klidu, radosti a štěstí hlavně ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování a pomáhá převzít odpovědnost za svůj vlastní život. 

Amazonit - má filtrační schopnost. Blokuje geopatogenní zóny, pohlcuje např. vyzařování mobilního telefonu. Je to mimořádně uklidňující kámen. Hojí citová traumata, pomáhá bojovat se strachem a obavami. Zvyšuje intuici. 

Ametyst - zlepšuje kvalitu spánku. Je to velmi silný ochranný kámen. Pomáhá při meditaci. Pomáhá od bolesti hlavy, únavy. Brání nositele před psychickými útoky. Působí příznivě na schopnost rozhodování. Zlepšuje paměť i motivaci. 

Angelit - pomáhá vyslovit pravdu a smířit se s realitou. Mírní duševní bolest. Navozuje pocit míru a klidu.

Apatit - polodrahokam, který pomáhá lépe komunikovat, zvyšuje motivaci a otevřenost. Vnáší světlo do sporů a zmatků. Je to elixír, který odstraňuje lenivost a nerozhodnost.

Avanturín - působí kladně v oblasti prosperity a majetku. Chrání před látkami znečišťující prostředí. Pomáhá při řízení lidí a rozhodování. Zmírňuje negativní situace. Zajišťuje schopnost soucitu a vcítění se do druhých. 

Bronzit - dodává odvahu. Probouzí laskavost. Pomáhá vyřešit problémy, s kterými si nevíme rady. Dodává aktivní pohled na svět. Přináší vnitřní klid a mír, jistotu a stabilitu.

Citrín - funguje jako účinný čistič. Svému majiteli předává teplo, energii a zvyšuje tvůrčí schopnosti. Nepotřebuje nikdy čištění. Uzemňuje negativní energii. Je také kamenem hojnosti. Je to šťastný, štědrý kámen. Funguje při překonávání fobií a obav.

Čaroit -je kámen proměny. Pomáhá překonávat strach. Má hojivou moc na fyzickou i citovou stránku člověka. Odprošťuje od zakořeněného strachu. Podněcuje schopnost bystrého rozhodování.

Fluorit - má silnou ochranou moc hlavně v duševní rovině. Dokáže zastavit psychické nátlaky a nevhodného duševního vlivu. Zahání negativní energie všeho druhu. Čistí a odstraňuje v těle bloky a nerovnováhy. Zvyšuje koncentraci. 

Granát - dodává energii. Přispívá k nabrání nových sil a k jejich tvorbě. Povzbuzuje lásku a oddanost. Podporuje pevné vztahy.

Hematit - účinný při uzemnění a jako ochranný kámen. Odstraňuje vše nepříznivé. Zvyšuje sebevědomí a schopnost přežít. Dodává větší vůli k životu. Zlepšuje paměť a soustředění.

Howlit - se projevuje jako mimořádně uklidňující kámen. Je symbolem harmonie a uvolnění. Svému nositeli pomáhá najít klid, odpuštění, sebelásku, ale i odolávat proti stresu, nervozitě a podrážděnosti. Je to receptivní kámen. Má silné léčivé účinky.

Chalcedon - dodává sílu mezilidským vztahům. Pohlcuje negativní energii. Zahání nepřátelství. Mění melancholii v radost. Pomáhá majiteli překonat pochybnosti o sobě. Dodává nadšení a rozhled. Zahání špatné sny. 

Chryzokol - klidný kámen. Pomáhá při komunikaci. Vyhání negativní energie všeho druhu. Pozitivně působí na vztahy a upevňuje je. Je to také očistný kámen. Odstraňuje pocity nepřátelství. 

Jadeit - vyzařuje klid a mír. Přináší štěstí v osobním životě i podnikání. Pomáhá léčit narušené vztahy, zklidňuje nervy, zahání stres. Amuletům z jadeitu byla odpradávna přisuzována schopnost chránit před neštěstím a nemocemi. Bývá také spojován s dlouhověkostí.

Jaspis - přináší klid a podporu ve stresu. Dodává odvahu a sílu řešit konflikty. Dodává energii. Zvyšuje odolnost a vytrvalost. Je to ochranný kámen vstřebávající negativní energii. Přináší odhodlání, odvahu v podnikání a řešení problémů. Nabízí pomoc při konfliktech. Zvyšuje organizační schopnosti. 

Karneol - odporuje kreativitu a tvořivost, zlepšuje soustředění, dodává odvahu a sebevědomí, chrání před zlem 

Korál - uklidňuje emoce a dodává vnitřní klid a sílu. Podporuje intuici a představivost, chrání před negativními postoji, před depresí a úzkostí. Podporuje přátelství, lásku mezilidské vztahy. POZOR! Korál se nenabíjí na slunci, vybledl by. Doporučuje se nabíjet při měsíčním světle.

Kočičí oko - pomáhá intuici, chrání svého majitele a rozhání negativní energii, přináší důvěru, štěstí, vyrovnanost a úspěch

Křemen jahodový - ženský kámen proti negativním emocím, je to kámen lásky, štěstí a zdraví. Zvyšuje sebevědomí a přináší lepší náladu. Ukazuje cestu.

Křišťál - zesiluje energie a harmonizuje je. Čistí mysl a ukazuje pravdu. Povzbuzuje psychiku a samostatnost. Je to velmi silný léčivý kámen.

Kyanit - je kamenem komunikace a logického myšlení. Navozuje harmonii, duševní klid a vyrovnanost. Kyanit rozvíjí kreativitu a intuici. Zbavuje iluzí, strach, obavy, stres a zklamání. Dodává nadhled a směr řešení problémů a komunikačních šumů. Je skvělý pro meditaci a relaxaci.

Labradorit - vnáší světlo do života. Uklidňuje příliš aktivní mysl, dodává řád. Podporuje kreativitu a činorodost. Potlačuje strach a nejistotu. Posiluje víru v sebe sama. Přináší sílu a vytrvalost.

Lapis lazuli - dodává moudrost a trpělivost, podporuje mentální schopnosti, zbavuje napětí a úzkosti, potlačuje bolest, je to ochranný kámen, přináší pocit klidu a míru

Lepidolit - posiluje vůli, samostatnost, chrání proti vnějším negativním vlivům, odstraňuje eletromagnetické znečištění, zklidňuje spánek, proti stresu

Láva - je ochranným kamenem, podporuje sílu a životní energii, pocit bezpečí, sebevědomí a odvahu, potlačuje negativní vlivy posiluje pozitivní, pomáhá proti strachu z bolesti, spojuje s přírodou

Malachit - jeden z nejsilnějších polodrahokamů, který pohlcuje negativní energie. Je to kámen podněcující kreativitu a změnu, pomáhá prožít intenzivnější život. Pomáhá lépe zpracovávat informace. Potlačuje stydlivost a upevňuje vztahy. Je velmi léčivý.

Měsíční kámen - je kámen nových počátků. Podporuje duši. Zvyšuje intuici a empatii. Uklidňuje a potlačuje agresi z okolí. Navozuje citovou stabilitu a citovou inteligenci. Je to spíš ženský kámen a je také vhodný pro hyperaktivní děti.

Nefrit - navozuje duševní klid, zklidňuje emoce, zlepšuje spánek

Mokait - dodává klid v každé situaci. Zklidňuje emoce, dodává odvahu a zároveň zklidněním dodává nadhled řešit důsledky. Zklidňuje stres a nervozitu. Posiluje imunitu a léčí zranění.

Obsidián - pohlcuje negativní energii, posiluje naše schopnosti, odstraňuje stres a napětí, je to silně ochranný kámen, přináší pomoc citlivým lidem 

Olivín - je účinný čistič, přitahuje lásku, peníze a štěstí, odstraňuje pocity viny, tiší vztek a nervozitu, podporuje klidný spánek, odráží negativitu

Onyx - ochranný kámen, chrání proti negacím, přináší vytrvalost a sílu, snižuje obavy, citový a tělesný stres 

Opál - odhaluje vnitřní krásu, zesiluje city a odstraňuje zábrany, vyvolává věrnost a loajalitu, probouzí tvůrčí síly, je to ochranný kámen 

Pyrit - léčivý kámen, který začne působit velmi rychle, učí diplomacii, pomáhá při plánování, přináší nové myšlenky, harmonizuje citovou nerovnováhu, zlepšuje paměť, odstraňuje únavu

Rodochrozit - harmonizuje naše tělo i mysl, podporuje lásku. Bojuje proti zmatku a depresi, pocitu méněcennosti.  

Rodonit - pomáhá navodit citovou rovnováhu, odstraňuje paniku a přitahuje lásku. Přináší toleranci a trpělivost. Dodává sebedůvěru. 

Rumělka - k sobě přitahuje hojnost. Zvyšuje schopnost vyjednávání při obchodování. Působí příznivě při organizaci práce a obchodování. Pomáhá přijímat věci takové, jaké jsou. 

Růženín - posel lásky, uklidňuje emoce, dodává psychickou rovnováhu, uklidňuje vztahy, přináší inspiraci, kreativitu, dodává trpělivost, pomáhá zlepšit spánek

Selenit - je tzv.mírotvůrce,  je to kámen klidu a harmonizace. Je skvělý na meditaci. Je skvělým průvodcem a ochráncem v životě. Odstraňuje zmatek. Rozvíjí rozum a úsudek. 

Sluneční kámen - dodává vitalitu. Pomáhá najít svůj potenciál a využít ho. Bojuje proti depresím, únavě a strachu. Dodává energii a zbavuje nervozity. Pro zdravý spánek.

Safír - nám pomáhá se koncentrovat a sebeovládat. Pomáhá nalézt pravdu, čistotu a moudrost. Prohlubuje meditaci. 

Sodalit - zklidňuje mysl a emoce. Odstraňuje napětí a obavy. Pomáhá rozvíjet skryté schopnosti. Pomáhá zklidňovat strach před veřejným vystupováním.  

Turmalín - pročišťuje a zklidňuje duši. Ukazuje směr v těžkých dobách. Čistí auru a odstraňuje bloky. Pomáhá pochopit ostatní i sebe. Zvyšuje sebedůvěru a potlačuje strach. Přináší inspiraci. Léčí kromě duše i rozum a uvádí je do rovnováhy.

Tygří oko - bystří smysly, podporuje tvořivost, navrací sebevědomí, potlačuje deprese a zlepšuje náladu, je to ochranný kámen, pomáhá dosahovat cílů, dokáže rozeznat potřeby od přání, pomáhá při rozhodování

Tyrkys - od pradávna se používal jako ochranný amulet. Je zřejmě jedním z nejstarších kamenů používaných za tímto účelem. Je to cenný rádce, pokud jde o srdeční záležitosti. Podporuje otevřenost, pravdomluvnost. Upevňuje přátelské a rodinné vztahy.

Wollastonit diopsid - zklidňuje emoce, pomáhá najít své místo. Odstraňuje dlouhodobý stres. Pomáhá při relaxaci.

Záhněda - je jedním z nejlepších uzemňovačů. Je skvělý proti stresu, přináší úlevu od strachu, rozhání deprese a navozuje emocionální klid, potlačuje noční můry. Podporuje emotivní a pragmatické myšlení. Zvyšuje soustředěnost a podporuje komunikační dovednosti.