Účinky minerálů

Achát - dodává vyrovnanost, sílu, vytrvalost a odolnost. Posiluje soustředění a sebevědomí. Umožňuje nám uskutečnit naše představy, podporuje regeneraci, plodnost, pomáhá duchovně růst. Podporuje lásku, dodá odvahu v hledání nové lásky, upevňuje stávající a pomáhá vyrovnat se ze zklamání z ní. Achát je výborný ochranný kámen pro děti. Posiluje imunitní systém. Je kamenem síly a odvahy.


Akvamarín - je kamenem dávných mořských bohyní, kamenem klidu, radosti a štěstí hlavně ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování a pomáhá převzít odpovědnost za svůj vlastní život.


Amazonit - má filtrační schopnost. Blokuje geopatogenní zóny, pohlcuje např. vyzařování mobilního telefonu. Je to mimořádně uklidňující kámen. Hojí citová traumata, pomáhá bojovat se strachem a obavami. Zvyšuje intuici.


Ametyst - zlepšuje kvalitu spánku. Je to velmi silný ochranný kámen. Pomáhá při meditaci. Pomáhá od bolesti hlavy, únavy. Brání nositele před psychickými útoky. Působí příznivě na schopnost rozhodování. Zlepšuje paměť i motivaci.


Angelit - pomáhá vyslovit pravdu a smířit se s realitou. Mírní duševní bolest. Navozuje pocit míru a klidu.


Apatit - polodrahokam, který pomáhá lépe komunikovat, zvyšuje motivaci a otevřenost. Vnáší světlo do sporů a zmatků. Je to elixír, který odstraňuje lenivost a nerozhodnost.


Avanturín - působí kladně v oblasti prosperity a majetku. Chrání před látkami znečišťující prostředí. Pomáhá při řízení lidí a rozhodování. Zmírňuje negativní situace. Zajišťuje schopnost soucitu a vcítění se do druhých.


Bronzit - dodává odvahu. Probouzí laskavost. Pomáhá vyřešit problémy, s kterými si nevíme rady. Dodává aktivní pohled na svět. Přináší vnitřní klid a mír, jistotu a stabilitu. Léčí kožní onemocnění. Zmírňuje svalové napětí. Pomáhá dehydrataci. Zmírňuje bolesti.


Citrín - funguje jako účinný čistič. Svému majiteli předává teplo, energii a zvyšuje tvůrčí schopnosti. Nepotřebuje nikdy čištění. Uzemňuje negativní energii. Je také kamenem hojnosti. Je to šťastný, štědrý kámen. Funguje při překonávání fobií a obav.


Čaroid -je kámen proměny. Pomáhá překonávat strach. Má hojivou moc na fyzickou i citovou stránku člověka. Odprošťuje od zakořeněného strachu. Podněcuje schopnost bystrého rozhodování.


Fluorit - má silnou ochranou moc hlavně v duševní rovině. Dokáže zastavit psychické nátlaky a nevhodného duševního vlivu. Zahání negativní energie všeho druhu. Čistí a odstraňuje v těle bloky a nerovnováhy. Zvyšuje koncentraci.


Granát - dodává energii. Přispívá k nabrání nových sil a k jejich tvorbě. Povzbuzuje lásku a oddanost. Podporuje pevné vztahy.


Hematit - účinný při uzemnění a jako ochranný kámen. Odstraňuje vše nepříznivé. Zvyšuje sebevědomí a schopnost přežít. Dodává větší vůli k životu. Zlepšuje paměť a soustředění.


Howlit - se projevuje jako mimořádně uklidňující kámen. Je symbolem harmonie a uvolnění. Svému nositeli pomáhá najít klid, odpuštění, sebelásku, ale i odolávat proti stresu, nervozitě a podrážděnosti. Je to receptivní kámen. Má silné léčivé účinky.


Chalcedon - dodává sílu mezilidským vztahům. Pohlcuje negativní energii. Zahání nepřátelství. Mění melancholii v radost. Pomáhá majiteli překonat pochybnosti o sebě. Dodává nadšení a rozhled. Zahání špatné sny.


Chryzokol - klidný kámen. Pomáhá při komunikaci. Vyhání negativní energie všeho druhu. Pozitivně působí na vztahy a upevňuje je. Je to také očistný kámen. Odstraňuje pocity nepřátelství.


Jadeit - vyzařuje klid a mír. Přináší štěstí v osobním životě i podnikání. Pomáhá léčit narušené vztahy, zklidňuje nervy, zahání stres. Amuletům z jadeitu byla odpradávna přisuzována schopnost chránit před neštěstím a nemocemi. Léčí záněty a špatnou funkci ledvin. Posiluje kosti a zpevňuje klouby. Bývá také spojován s dlouhověkostí.


Jaspis - přináší klid a podporu ve stresu. Dodává odvahu a sílu řešit konflikty. Dodává energii. Zvyšuje odolnost a vytrvalost. Je to ochranný kámen vstřebávající negativní energii. Přináší odhodlání, odvahu v podnikání a řešení problémů. Nabízí pomoc při konfliktech. Zvyšuje organizační schopnosti. Nenásilně pročišťuje ledviny, játra. Čistí krev.


Jaspis dalmatinový - pomáhá při stresu, proti depresi. Pomáhá klidnému spánku, chrání před negativní energií, zlepšuje náladu.


Jaspis mookaite - říká se mu kámen optimismu a světla. Přináší elán a radost do života. Tlumí stres a zvyšuje imunitu.


Karneol - odporuje kreativitu a tvořivost, zlepšuje soustředění, dodává odvahu a sebevědomí, chrání před zlem


Korál - uklidňuje emoce a dodává vnitřní klid a sílu. Podporuje intuici a představivost, chrání před negativními postoji, před depresí a úzkostí. Podporuje přátelství, lásku mezilidské vztahy. Posiluje pohybový systém člověka hlavně kosti. Ze svalů dokáže odstranit nečistoty. Posiluje cévy a srdce, čímž stabilizuje oběhový systém. Využije a ochraňuje krevní buňky. POZOR! Korál se nenabíjí na slunci, vybledl by. Doporučuje se nabíjet při měsíčním světle.


Kočičí oko - pomáhá intuici, chrání svého majitele a rozhání negativní energii, přináší důvěru, štěstí, vyrovnanost a úspěch


Křišťál - zesiluje energie a harmonizuje je. Čistí mysl a ukazuje pravdu. Povzbuzuje psychiku a samostatnost. Tiší bolesti. Je to velmi silný léčivý kámen.


Labradorit - vláší světlo do života. Uklidňuje příliš aktivní mysl, dodává řád. Podporuje kreativitu a činorodost. Potlačuje strach a nejistotu. Posiluje víru v sebe sama. Přináší sílu a vytrvalost. Reguluje srdeční rytmus. Snižuje krevní tlak.Pomáhá při bolestech páteře, kloubů a kostí. Pomáhá při nachlazení.


Lapis lazuli - dodává moudrost a trpělivost, podporuje mentální schopnosti, zbavuje napětí a úzkosti, potlačuje bolest, je to ochranný kámen, přináší pocit klidu a míru


Láva - je ochranným kamenem, podporuje sílu a životní energii, pocit bezpečí, sebevědomí a odvahu, potlačuje negativní vlivy posiluje pozitivní, pomáhá proti strachu z bolesti, spojuje s přírodou


Malachit - jeden z nejsilnějších polodrahokamů, který pohlcuje negativní energie. Je to kámen podněcující kreativitu a změnu, pomáhá prožít intenzivnější život. Pomáhá lépe zpracovávat informace. Potlačuje stydlivost a upevňuje vztahy. Je velmi léčivý


Měsíční kámen - je kámen nových počátků. Podporuje duši. Zvyšuje intuici a empatii. Uklidňuje a potlačuje agresi z okolí. Navozuje citovou stabilitu a citovou inteligenci. Je to spíš ženský kámen a je také vhodný pro hyperaktivní děti.


Mokait - dodává klid v každé situaci. Zklidňuje emoce, dodává odvahu a zároveň zklidněním dodává nadhled řešit důsledky. Zklidňuje stres a nervozitu. Posiluje imunitu a léčí zranění.


Obsidián - pohlcuje negativní energii, posiluje naše schopnosti, odstraňuje stres a napětí, je to silně ochranný kámen, přináší pomoc citlivým lidem


Olivín - je účinný čistič, přitahuje lásku, peníze a štěstí, odstraňuje pocity viny, tiší vztek a nervozitu, podporuje klidný spánek, odráží negativitu


Onyx - ochranný kámen, chrání proti negacím, přináší vytrvalost a sílu, snižuje obavy, citový a tělesný stres


Opál - odhaluje vnitřní krásu, zesiluje city a odstraňuje zábrany, vyvolává věrnost a loajalitu, probouzí tvůrčí síly, je to ochranný kámen


Pyrit - léčivý kámen, který začne působit velmi rychle, učí diplomacii, pomáhá při plánování, přináší nové myšlenky, harmonizuje citovou nerovnováhu, zlepšuje paměť, odstraňuje únavu


Rodonit - pomáhá navodit citovou rovnováhu, odstraňuje paniku a přitahuje lásku. Přináší toleranci a trpělivost. Dodává sebedůvěru. Pomáhá srdeční činnosti, štítné žláze, plodnosti, metabolismu.


Rumělka - k sobě přitahuje hojnost. Zvyšuje schopnost vyjednávání při obchodování. Působí příznivě při organizaci práce a obchodování. Pomáhá přijímat věci takové, jaké jsou.


Růženín - posel lásky, uklidňuje emoce, dodává psychickou rovnováhu, uklidňuje vztahy, přináší inspiraci, kreativitu, dodává trpělivost, pomáhá zlepšit spánek


Sluneční kámen - dodává vitalitu. Pomáhá najít svůj potenciál a využít ho. Bojuje proti depresím, únavě a strachu. Dodává energii a zbavuje nervozity. Pro zdravý spánek.


Sodalit - zklidňuje mysl a emoce. Odstraňuje napětí a obavy. Odstraňuje napětí a obavy. Je také účinným lékem na nespavost. Pomáhá rozvíjet skryté schopnosti. Účinně léčí bolesti v krku. Pomáhá zklidňovat strach před veřejným vystupováním. Odstraňuje problémy se zadržováním vody v těle a upravuje krevní tlak. Posiluje imunitu.


Tygří oko - bystří smysly, podporuje tvořivost, navrací sebevědomí, potlačuje deprese a zlepšuje náladu, je to ochranný kámen, pomáhá dosahovat cílů, dokáže rozeznat potřeby od přání, pomáhá při rozhodování


Tyrkys - od pradávna se používal jako ochranný amulet. Je zřejmě jedním z nejstarších kamenů používaných za tímto účelem. Je to cenný rádce, pokud jde o srdeční záležitosti. Podporuje otevřenost, pravdomluvnost. Upevňuje přátelské a rodinné vztahy. Zmírňuje astma a bronchitidu, odstraňuje bolesti a křeče.


Záhněda - je jedním z nejlepších uzemňovačů. Je skvělý proti stresu, přináší úlevu od strachu, rozhání deprese a navozuje emocionální klid, potlačuje noční můry. Podporuje emotivní a pragmatické myšlení. Zvyšuje soustředěnost a podporuje komunikační dovednosti. Přináší úlevu proti bolesti.