Nezveřejněné fotky ze Slovenska

02.04.2020

Koronavirus a nařízení vlády nás většinu zahnal domu. A co teď? Pro mnohé z nás je to období, kdy můžeme odpočívat, ale je to také stres z nestandardní situace, ze zpráv z jiných zemí, strach o naše blízké.  Byla bych ráda, aby vám mé nyní častější články zlepšovaly náladu nebo aby vás jednoduše na chvíli zabavily.

V tomto článku se budu věnovat fotkám. Focení je kromě náramků můj největší koníček a při focení náramků se vždy dost vyřádím :-D Moji chlapi (syn a přítel) jsou dost zvyklí, že se na našich výletech válím po zemi, lezu na divný místa a jakmile tu svou fotku vyfotím, tak jsem šťastná jako blecha. Určitě udělám také článek, jak mě kluci v těchto žabáckých pózách fotí, ale dnes to bude o fotkách z jedné naší dovolené, které jsem doteď ještě nezveřejnila.


Předloni v létě jsme se vydali autem na Slovensko, kde má přítel část rodiny. Já se tam jela ukázat poprvé a ano, přežila jsem..... popíjení se strejdou hraničí s otravou alkoholu a ne, i když to strejda tvrdí, tak dáte-li do dvoulitrovky 60% slivovice lžičku medu, tak to není medovina :-D

Už cestou tam jsme navštívili zajímavé místo  - dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm. První fotky vznikly už tam. Nejvíc se mi líbila dřevěná soška broučka (na první následující fotce). Tohoto broučka jsem našla na památníku Jana Karafiáta a v tu chvíli se mi vrátily vzpomínky na dětství a čtení Broučků, maminku, peřinu, bezpečí. Fotky jsem chtěla použít na Velikonoce, ale nějak jsem na ně vždy zapomněla.

Část fotek vznikala i v nejbližším okolí našeho útočiště na Slovensku. Fotila jsem tam třeba i růžové náramky, které byly jedny z mých prvních a byly velmi oblíbené. Tyto náramky už bohužel nemám, protože výrobce přestal dodávat tento velmi zvláštní růženín. Náramky byly kombinované s broušeným sklem.

Jeden z našich výletů vedl i na v zimě velmi navštěvovanou Velkou Raču. V létě je to ale také nádherné místo a já tam loni fotila také na podzim, ale to je zase jiný příběh. Na Raču jsme se vyškrábali po svých, děti (jeli s námi také neteřinka a skoro-švagr) si vyhrály, dali jsme bobovku a já si samozřejmě zafotila.

Jeden den jsme si vyhradily také na Štrbské pleso.  Fotky odtamtud mne dodnes dostávají. Je to naprosto dokonalé místo na focení produktů. 

My jsme nebyli dost praktičtí, když byla teplota na plese mnohem nižší než v nižší nadmořské výšce. Nicméně jsme natáhli mikiny a vše ve zdraví zvládli. Procházka kolem jezera byla nádherná.

A jako překvapení zítra všechny náramky na fotkách vyrobím, nafotím a dám na e-shop. Snad se vám tento článek líbil a už pomalu přemýšlím, co vám připravím příště.